FILMY DVD

66. Parada gwiazd cz.10. ( Jelle Roziers, Norbert Peeters) - 110 min.
data wydania: 2017-12-06, Cena: 30 zł.
Jelle Roziers to niekwestionowana gwiazda belgijskiego sportu gołębiarskiego. Pomimo dość młodego wieku wywalczył już wiele wspaniałych osiągnięć w tym niezwykle trudnym sporcie. Kluczem do sukcesu okazała się przyjaźń z rodziną Houben. Ich cenne wskazówki hodowlane i mocne wsparcie w postaci bardzo dobrych gołębi znacznie skróciły drogę na szczyt naszemu rozmówcy. Jelle Roziers jest hodowcą młodego pokolenia i ma nowoczesne spojrzenie na sport gołębiarski. W filmie tym zdradza nam tajniki swokej pracy hodowlanej i prezentuje swoje najlepsze ptaki.
Norbert Peeters to już legenda w sporcie gołębiarskim. Sławę przyniosły mu sukcesy lotowe jakie osiągają już od kilkudziesięciu lat. Oprócz posiadania świetnych gołębi nasz rozmówca jest wziętym weterynarzem. Z jego usług korzystają wszyscy liczący się hodowcy w Belgii, a jego szeroka gama produktów od lat zapobiega chorobom i utrzymuje gołębie w najwyższej formie.
W naszym reportażu pokazujemy piękne gołębniki, poznajemy tajniki hodowlane i omawiamy wszystkie produkty produkowane prze Norberta Peetersa.65. Belgijscy mistrzowie sportu gołębiarskiego ( Jos&Lars Vercammen, Philippe Friderick) - 95 min.
data wydania: 2017-12-06, Cena: 30 zł.
Jos i Lars Vercammen to obecnie czołowi hodowcy gołębi pocztowych w Belgii. Każdy kolejny sezon lotowy potwierdza wielką klasę tych hodowców. W gołębnikach we Vremde znajdują się gołębie świetnie spisujące się w lotach konkursowych i olbrzymia rzesza wybitnych gołębi rozpłodowych.
Świetne ptaki i niecodzienny sposób ich prowadzenia to temat tego reportażu.
Drugim odwiedzonym przez nas hodowcą jest Friderick Philippe to świetny hodowca gołębi pocztowych może pochwalić się wyhodowaniem własnej rasy gołębi, która świetnie spisuje się na gołębnikach wielu hodowców i to na całym świecie. Ponad 150 lat tradycji i doświadczenia z gołębiami przyniosło zamierzony skutek i ptaki jakie zaprezentował nam ten hodowca przyprawiły nas o zawrót głowy.64. Mistrzowska hodowla Marka Trzaski - TAJEMNICA SUKCESU - 140 min.
data wydania: 2016-12-30, Cena: 30 zł.
Marek Trzaska z Prudnika to obecnie jeden z najlepszych hodowców gołębi pocztowych w Polsce. Pasmo jego sukcesów trwa już kilkanaście lat, a ostatni sezon lotowy był szczególnie udany i Marek Trzaska został Generalnym Mistrzem Polski 2016..
Nie jest to przypadek, nasz hodowca zna się jak nikt inny na sprawach związanych z hodowlą i ciągłe poszukiwanie nowych, coraz lepszych gołębi zaowocowało tak wspaniałymi wynikami lotowymi.
W filmie tym szczególny nacisk położyliśmy na poznanie tajników hodowli, sposobów parowania, żywienia, selekcji gołębi pocztowych.


63. Najlepszy gołąb świata-Płowy 808-cz.2. KWARTET LOT Tokarczyk Wiesław - czas 80 min.
data wydania: 2016-11-13, Cena: 30 zł.
Podążają śladem Płowego 808 nie mogliśmy nie odwiedzić Wiesława Tokarczyka. Jest on właścicielem największej kolekcji gołębi Karola Paszka. Dzięki olbrzymiej pracy z tymi gołębiami był w stanie utrzymać czystość krwi aż do tej pory.
Wiesław Tokarczyk to nie tylko wielki koneser wspaniałych gołębi ale także niezwykle utalentowany zawodnik w lotach gołębi młodych.
Jego osiągnięcia na tym polu są niesamowite, a jego niecodzienne podejście do spraw związanych z żywieniem i opieką medyczną są godne do naśladowania.62. Najlepszy gołąb świata -Płowy 808-cz.1. Karol Paszek - czas 60 min.
data wydania: 2016-11-13, Cena: 30 zł.
Nazwisko Karola Paszka zagościło na ustach wszystkich hodowców, kiedy to jego Płowy 808 wywalczył tak wspaniałe wyniki, że zyskał miano najlepszego gołębia świata. W sezonie 2007, 2008 i 2009 był najlepszym gołębiem w Polsce, a jego osiągnięcia na Olimpiadach Gołębi Pocztowych są wręcz nieprawdopodobne.
Pomimo tak olbrzymiego sukcesu Karol Paszek pozostał człowiekiem skromnym i niezwykle przyjaznym dla wszystkich hodowców.
Jego olbrzymia wiedza, systematyczność i niezwykła pracowitość sprawia, że jest to według nas jeden z najlepszych hodowców gołębi pocztowych w naszym kraju.61. Hans Hirn- żywa legenda niemieckiego sportu gołębiarskiego - czas 120 min.
data wydania: 2016-11-13, Cena: 30 zł.
Na obrzeżach Sznaitenbach, przy ulicy Demenricht 13 mieszka wspaniały hodowca gołębi pocztowych Hans Hirn. Śmiało można rzec, że to już legenda niemieckiego sportu gołębiarskiego.
W czasie swojej długoletniej kariery lotowej doszedł do perfekcji i śmiało może pochwalić się wyhodowaniem własnej rasy gołębi Hirn, opartej na gołębiach Andre Roodhofa, Gerarda Koopmana i Karela Schellensa.
Jako niezwykle pracowity człowiek jest posiadaczem olbrzymiego marketu z karmami dla gołębi i nie tylko i jest twórcą znanej na cały świat karmy Hirn.
Jak nikt inny zna się na problemach zdrowia gołębi i w filmie tym przekazuje nam wiele ciekawych informacji z zakresu żywienia i opieki medycznej.


60. Parada gwiazd cz.9. Tino Bergemann, Arkadiusz Toma - 110 min.
data wydania: 2016-11-13, Cena: 30 zł.
Kolejny film z naszej popularnej serii o najlepszych hodowcach z kraju i zagranicy prezentuje dwóch wspaniałych hodowców gołębi pocztowych.
Pierwszym z nich jest Tino Bergemann, jeden z lepszych hodowców w Niemczech. Na swoim koncie ma już tytuły mistrzowskie na poziomie kraju, a gołębie jakie przebywają w jego gołębniku to prawdziwi bohaterowie. W filmie tym prezentujemy jego gołębniki i gołębie, a także skupiamy się na metodzie lotowania i prowadzenia gołębi pocztowych.
Drugim bohaterem tego reportażu jest Arkadiusz Toma z Piotrkowa Trybunalskiego. Jego nazwisko stało się bardzo popularne za sprawą wspaniałych wyników lotowych jakie osiąga w kategorii C. W sezonie 2014 był vice mistrzem tej kategorii, a w 2015 roku wspiął się jeszcze wyżej i został Mistrzem Polski w kategorii C.
Wspaniałe ptaki i sekrety hodowlane to główny temat tego reportażu.59. Marcin Kobiela - wszechstronny gracz gołębiami - 100 min.
data wydania: 2016-11-13, Cena: 30 zł.
Marcin Kobiela to wschodząca mega gwiazda polskiego sportu gołębiarskiego. Jego wspaniałe wyniki lotowe w kilku ostatnich sezonach są niesamowite. W sezonie 2015 i w sezonie 2016 jest on Mistrzem Polski w kategorii B.
W filmie tym pragniemy poznać tajemnicę sukcesu tego wspaniałego hodowcy, pokazujemy przepiękne gołębniki i równie wspaniałe ptaki rozpłodowe i lotowe.
Towarzyszyliśmy z kamerą naszemu hodowcy podczas lotów gołębi dorosłych i gołębi młodych dzięki czemu film ten oddaje pełny obraz tej hodowli.


58. Mistrzowska hodowla Braci Łepuch. - czas 110 min.
data wydania: 2015-11-15, Cena: 30 zł.
Bracia Krzysztof i Ireneusz Łepuch z Łęknicy to niekwestionowani mistrzowie w sporcie gołębiarskim. Wieloletnia praca z gołębiami doprowadziła ich hodowlę na sam szczyt, a ostatnie lata to pasmo wielkich sukcesów w lotach konkursowych.
Ich spektakularne zakupy najwybitniejszych gołębi z Zachodnie Europy sprawiły, że mogą poszczycić się posiadaniem jednego z najlepszych gołębników rozpłodowych w Polsce.Bracia Łepuch to ludzie nadzwyczaj pracowici i uparci w dążeniu do zamierzonego celu.
W filmie tym prezentujemy wybitne ptaki rozpłodowe, szczegółowo omawiamy metody lotowania jak również towarzyszymy naszym rozmówcom w przylocie gołębi z lotu.


57. Parada gwiazd cz.8 . ( Ryszard Pawłowski, Krystian Kahler) - czas 110 min.
data wydania: 2015-11-15, Cena: 30 zł.
Niewielu jest hodowców gołębi pocztowych w Polsce, którzy mogą poszczycić się tak wielkimi osiągnięciami jak odwiedzeni w tym filmie hodowcy.
Z pierwszą wizytą przybywamy do Ryszarda Pawłowskiego, który od kilku lat triumfuje na Olimpiadach Gołębi Pocztowych. Jego wspaniałe ptaki latają fenomenalnie na wszystkich dystansach. On sam posiada olbrzymią wiedzę na temat ich prowadzenia i chętnie zdradza nam swoje tajemnice.
Drugim bohaterem tego filmu jest Krystian Kahler z Katowic.Od kilkudziesięciu lat jest niepokonany w swoim oddziale,a wyniki jakie osiąga ze swoimi ulubieńcami plasują go w samej czołówce hodowców w Polsce. Piękne i szybkie gołębie, a także niekonwencjonalny sposób ich prowadzenia są głównym tematem tego filmu.


56. Mistrzowski duet - Karol i Kamil Kubiccy - czas 100 min.
data wydania: 2015-11-15, Cena: 30 zł.
Wspólnota hodowlana Karola i Kamila Kubickich z oddziału Piotrków Trybunalski to jedna z nielicznych hodowli gołębi pocztowych w Polsce gdzie gra się na bardzo wysokim poziomie. Nasi rozmówcy od kilkunastu lat odnoszą wspaniałe wyniki w lotach i z roku na rok pną się coraz wyżej w klasyfikacji ogólnopolskiej.
Karol i Kamil Kubiccy to hodowcy największego formatu, wielcy znawcy zagadnień związanych z hodowlą gołębi pocztowych.
W tym filmie opowiedzą nam bardzo szczegółowo o sposobie karmienia, metodach lotowania i zdradzą nam swój program lotowy.
Mistrzowski duet ojca i syna posiada również wybitne ptaki rozpłodowe i lotowe, które zaprezentuje nam w tym reportażu.


55. Zwycięzcy dalekich tras ( Anna i Grzegorz Błaszczyk ) - czas 90 min.
data wydania: 2015-11-15, Cena: 30 zł.
Anna i Grzegorz Błaszczyk to Mistrzowie Polski w kategorii C w 2014 roku. Niekonwencjonalne podejście do hodowli sprawiło, że nasi rozmówcy mogą poszczycić się wspaniałymi osiągnięciami w lotach konkursowych.Z roku na rok stają się coraz mocniejsi i pewnie nie raz usłyszymy jeszcze o tej hodowli.
W tym reportażu nasi bohaterowie zdradzają nam tajniki swojej metody hodowlanej i prezentują nam swoje najwybitniejsze ptaki.


54. Mistrzowska hodowla Zbigniewa Oleksiaka. - czas 100 min.
data wydania: 2014-11-20, Cena: 30 zł.
O Zbigniewie Oleksiaku zrobiło się bardzo głośno w środowisku gołębiarskim za sprawą jego olbrzymich sukcesów w kilku ostatnich sezonach. Ostatnie lata to prawdziwa eksplozja wyników tej hodowli.
Tak wspaniałe osiągnięcia poparte są ciężką pracą hodowlaną i wielkimi nakładami finansowymi.
W gołębniku naszego rozmówcy znajdują się najlepsze ptaki z wielu topowych hodowli i to właśnie one przyczyniły się do tak olbrzymiego sukcesu. Zbigniew Oleksiak posiada także olbrzymią wiedzę na temat ich prowadzenia i jest ekspertem w zakresie karmienia i opieki medycznej ptaków.
W filmie tym pokazujemy wspaniałe gołębie, omawiamy szczegółowo tematy związane z prowadzeniem gołębi i towarzyszymy naszemu rozmówcy w przylocie gołębi z lotu.


53. Holenderscy mistrzowie sportu gołębiarskiego cz.2. ( G.Schalkwijk, Martin van Zon) - czas 120 min.
data wydania: 2014-11-20, Cena: 30 zł.
Już od ponad 40 lat rodzina Schalkwijk aktywnie uczestniczy w sporcie gołębiarskim. Jeszcze do niedawna pod nazwą Ries i Gerard Schalwijk, ale po śmierci ojca Gerard musiał sam sprostać wszystkim obowiązkom i obecnie to na jego głowie jest zajmowanie się gołębiami i kierowanie całkiem niemałą firmą. W tym wszystkim aktywnie pomaga mu żona Katiuska.
- Gerard od lat jest wielkim znawcą tematu hodowlanego i dopiero teraz postanowił podzielić się swoimi wiadomościami.
W filmie tym pokaże nam swoje ptaki oraz zdradzi nam wiele bardzo cennych informacji przydatnych każdemu hodowcy gołębi pocztowych.
Celem naszej kolejnej wyprawy jest miasteczko Krimpen an de Lek. Jak sama nazwa wskazuje leży ono nad rzeką Lek. To właśnie tutaj od niedawna mieszka wspaniały hodowca gołębi pocztowych Martin van Zon. Dla holenderskich hodowców to wszechwiedzące guru i wzór do naśladowania. Chcemy odwiedzić tak wielkiego mistrza, poznać jego tajemnice i zobaczyć na własne oczy wspaniałe ptaki.


52. Topowe hodowle gołębi pocztowych ( G&S Verkerk, W.Kurek) - czas 90 min.
data wydania: 2014-11-20, Cena: 30 zł.
Jesteśmy dzisiaj z wizytą u Gerarda i Sebastiana Verkerk, którzy są już legendą sportu gołębiarskiego w Holandii. W ostatnich kilkunastu latach zdobyli wiele prestiżowych nagród, zwyciężyli w wielu trudnych lotach, a o ich niebywałej klasie może świadczyć fakt, iż są posiadaczami dziewięciu gołębi olimpijskich. Każda olimpiada gołębi pocztowych to kolejny sukces tych hodowców. Dzięki tak wspaniałym osiągnięciom rodzina Verkerk należy do grona najlepszych hodowców w całej Holandii.
W filmie tym prezentują nam swoją hodowlę i opowiadają nam o swoich teoriach hodowlanych.
Kolejny nasz rozmówca mieszka w Piotrowicach, małej miejscowości pod Warszawą. W niezwykle spokojnej okolicy, na bardzo obszernej działce stoi wielki dom, garaż oraz gołębnik. Wydawało by się na pierwszy rzut oka, że jest to typowa hodowla gołębi pocztowych. Nic bardziej mylnego. Sercem i siłą tej hodowli jest fenomenalny gołębnik rozpłodowy. Nie mamy tu na myśli jego wyglądu, ani funkcjonalności. Fenomen tego gołębnika polega na jakości gołębi jakie w nim zamieszkują.


51. Mistrzowskie hodowle cz.10. ( Stefan Steenbergen, Zbigniew Żak) - 110 min.
data wydania: 2014-11-20, Cena: 30 zł.
W tym video reportażu zaprezentujemy postacie dwóch wybitnych hodowców. Pierwszym z nich jest Stefan Stenbergen z Belgii, właściciel wspaniałej kolonii gołębi pocztowych oraz Zbigniew Żak z Chorzowa, którego wiedza i osiągnięcia lotowe doprowadziły na sam szczyt w sporcie gołębiarskim.
Stefan Steenbergen z miejscowości Herk de Stad leżącej w samym sercu Belgii jest niezwykle utalentowanym hodowcą gołębi pocztowych. Od samego początku postawił na bardzo dobre gołębie i ma z nimi niebywałe sukcesy.
W ciągu ostatnich lat zdobył 11 zwycięstw narodowych co jest osiągnięciem rekordowym i rzadko spotykanym.
Może się pochwalić posiadaniem wspaniałej kolonii gołębi pocztowych oraz pięknymi gołębnikami.
Zbigniew Żak z Chorzowa jest niekwestionowaną gwiazdą polskiego sportu gołębiarskiego. Wspólnie z ojcem Adolfem prowadzą hodowlę na najwyższym poziomie.
Ostatnie sezony lotowe zaowocowały zdobyciem tytułu Generalnego Vice Mistrza Polski w 2013 roku. Obecny sezon 2014 również należał do bardzo udanych.
W filmie tym prezentujemy najlepsze ptaki tej hodowli oraz w bardzo szeroki sposób omawiamy sprawy związane z prowadzeniem gołebi pocztowych.


50. Marek Trzaska – hodowca na miarę XXI wieku. - 120 min.
data wydania: 2013-11-15, Cena: 30 zł.
Marek Trzaska z oddziału Prudnik to hodowca, którego nie trzeba zbytnio przedstawiać. Jest on w obecnym czasie najbardziej utytułowanym hodowcą w Polsce, a jego olbrzymi triumf na tegorocznej Olimpiadzie Gołębi Pocztowych w Nitrze tylko potwierdził wielką klasę jego gołębi.
Na gołębniku w Prudniku przebywają ptaki sprowadzone z najlepszych hodowli w Europie. Same wspaniałe gołębie nie gwarantują jeszcze wielkich osiągnięć lotowych. Konieczna jest jeszcze olbrzymia wiedza hodowlana samego hodowcy i przysłowiowy „łut szczęścia”. Obu tych rzeczy nie brakuje naszemu mistrzowi.
W filmie tym Marek Trzaska oprowadzi nas po swoich gołębnikach, zaprezentuje nam swoje najlepsze ptaki oraz zdradzi nam sposoby prawidłowego postępowania z gołębiami pocztowymi. Film ten to prawdziwa kopalnia wiedzy na temat prowadzenia gołębi pocztowych podczas sezonu lotowego jak również poza nim.49. Triki motywacyjne w hodowli gołębi pocztowych: ( Wolfgang Berensfriese, Piotr Bakiera ) – 110 min.
data wydania: 2013-11-15, Cena: 30 zł.
Prawidłowe prowadzenie hodowli gołębi pocztowych wymaga od hodowcy olbrzymiej wiedzy i poświęcenia im dużej ilości czasu. Nie bez znaczenia jest również prawidłowa motywacja, która bezpośrednio przyczynia się do polepszenia wyników lotowych.
W filmie tym zaprezentowaliśmy dwie hodowle gołębi pocztowych, gdzie ich właściciele są mistrzami w prawidłowym motywowaniu gołębi podczas lotów.
Pierwszym z odwiedzonych hodowców jest Wolfgang Berensfriese z Holandii, który od wielu już lat wspaniale lata na wszystkich dystansach. Jego olbrzymia wiedza hodowlana sprawiła, że nazwisko jego znane jest już na całym świecie, a jego ptaki co roku wygrywają na wielu gołębnikach w Europie i Azji.
Drugim hodowcą, który również odnosi wspaniałe sukcesy w lotach jest Piotr Bakiera z oddziału Mysłowice. Od kilkunastu lat głośno jest o nim w świecie gołębiarskim. Jego olbrzymia wiedza hodowlanej w połączeniu z wybitnymi gołębiami jakie znajdują się na jego gołębniku doprowadziły tą hodowlę na sam szczyt.
Film ten jest wspaniałym poradnikiem dla wszystkich hodowców, którym na sercu leży prawidłowe prowadzenie gołębi podczas sezonu lotowego.48. Nowe pokolenie mistrzów sportu gołębiarskiego ( Denis i Roland Faber, Przemysław Niedbalski ) - 110 min.
data wydania: 2013-11-15, Cena: 30 zł.
Sport gołębiarski ma to do siebie, że nie stoi w miejscu. Z roku na rok zmieniają się hodowcy, którzy odnoszą najlepsze rezultaty w lotach konkursowych. Co roku doskonalone są metody lotowania, a gołębiom stawia się coraz większe wymagania. W tej zaciętej walce zwyciężają jedynie najlepsi i najbardziej pracowici hodowcy.
W naszym filmie odwiedziliśmy dwie wspaniałe hodowle gołębi pocztowych gdzie postawiono na pełen profesjonalizm i poświęcono gołębiom mnóstwo czasu i pieniędzy.
Z pierwszą wizytą przybyliśmy do Hamburga gdzie w ostatnich kilku latach prym wiedzie hodowla Denisa i Roland Fabrów. Sezon lotowy 2013 był dla naszych rozmówców uwieńczeniem wieloletniej pracy i stanęli oni na podium Mistrzostwa Niemiec.
W filmie tym pokażemy niekonwencjonalne metody postępowania z gołębiami pocztowymi, zaprezentujemy z bliska najlepsze okazy, a także będziemy świadkami przylotu gołębi z lotu.
Szczególny nacisk postawiliśmy w tym filmie na przybliżenie Państwu metody postępowania z gołębiami młodymi.
Drugim nie mniej utytułowanym hodowcą młodego pokolenia jest Przemysław Niedbalski z oddziału Sława. Pomimo niewielkiego stażu w sporcie gołębiarskim odnosi fenomenalne rezultaty w lotach konkursowych. Od samego początku postawił on na wybitne gołębie z najlepszych europejskich gołębi, a jego niezwykle nowoczesne i profesjonalne podejście do ich prowadzenia i opieki sprawiło, że osiąga z nimi nieprawdopodobne rezultaty.47. Parada gwiazd cz.7. ( Richard Mennen, Christian Bak, Heinz Bindacz) - czas 90 min.
data wydania: 2013-11-15, Cena: 30 zł.
Richard Mennen, Christian Bak, Heinz Bindacz to trzej niemieccy hodowcy, którzy grają swoimi gołebiami na bardzo wysokim poziomie. Od lat plasują się bardzo wysoko na listach konkursowych, a ptaki jakie posiadają na swoich gołębnikach śmiało możemy zaliczyć do elity europejskich gołębi.
W filmie tym prezentujemy sylwetki tych nietuzinkowych hodowców, pokazujemy ich gołębniki, prezentujemy z bliska ich najlepsze ptaki, a także w szeroki sposób omawiamy metody postępowania z gołębiami pocztowymi naszych rozmówców.
Jest to kolejny film zrealizowany w najlepszych naszym zdaniem gołębnikach Zachodnie Europy.46. Sekrety gwiazd ( Waldemar Piszczała & Radosław Małolepszy) - czas 160 min. ALBUM SKŁADA SIĘ Z 2 PŁYT DVD
data wydania: 2012-12-12, Cena: 30 zł.
Miejscowość Radomsko w województwie łódzkim stało się sławne w świecie gołębiarskim za sprawą kilku wybitnych hodowców, których osiągnięcia lotowe w kilku ostatnich sezonach zaparły dech w piersiach wszystkim miłośnikom gołębi.
Niewątpliwie największą gwiazdą ostatnich lat jest Waldemar Piszczała, który jest bezapelacyjnym Mistrzem Polski w sezonie 2010 i 2011. Także ostatni sezon 2012 był bardzo udany i będzie on w ścisłej czołówce Polski.
Jego olbrzymi talent hodowlany i gołębie z najwyższej półki pozwoliły na osiągnięcie tak wspaniałych sukcesów. W filmie tym Waldemar Piszczała zaprezentuje nam swoją hodowlę i zdradzi nam tajemnice swojego sukcesu.
Drugim hodowcą wielkiego formatu z Radomska jest Radosław Małolepszy. Jego wyniki lotowe są równie imponujące i ostatnie lata to pasmo sukcesów na poziomie rejonu i kraju.
Posiada on wspaniałe gołębniki, w których zamieszkują wybitne ptaki. Dzięki jego szczerym wypowiedziom dowiemy się wielu ciekawych rzeczy na temat prowadzenia hodowli i będziemy mieli okazję zobaczyć wiele wybitnych ptaków.
Jest to jeden z najlepszych filmów o hodowli gołębi pocztowych.45. Legendarni hodowcy z Reusel. ( Theo Hoeks, Jan de Kroon, Leo Dierckx) - czas 90 min.
data wydania: 2012-12-12, Cena: 30 zł.
Holenderskie miasteczko Reusel znane jest na całym świecie za sprawą Josa van Limpta zwanego De Klakiem. Ten hodowca o nieprzeciętnych zdolnościach hodowlanych stał się już prawdziwą legendą, a jego ptaki do dziś są protoplastami najlepszych europejskich hodowli. Jednakże Reusel to nie tylko De Klak. W tym miasteczku mieszka do dziś wielu wspaniałych hodowców, których ptaki nie ustępują wcale ptakom De Klaka, a w przeważającej większości są z nimi mocno spokrewnione.
Postanowiliśmy odwiedzić z kamerą kilku naszym zdaniem najlepszych hodowców i prezentujemy w tym filmie ich niewielkie hodowle.
Pierwszym z odwiedzonych hodowców jest Theo Hoeks, który już ponad 50 lat jest w ścisłej czołówce brabanckich hodowców. Jego ptaki wielokrotnie wygrywały w lotach, a obecna współpraca z Janem Wanrojem sprawia, że ich hodowla jest na stałym, bardzo wysokim poziomie.
Drugim odwiedzonym hodowcom jest Jan de Kroon.. To również klasa sama w sobie. Jego nazwisko znane jest w okolicy, lecz z uwagi na niewielką hodowlę i podeszły wiek nie jest rozreklamowany poza granice Holandii. W filmie tym zaprezentował nam swoje najlepsze ptaki i opowiedział nam o sposobie prowadzenia gołębi lotowych i rozpłodowych.
Trzecim bohaterem naszego reportażu jest Leo Dierckx, który mimo bardzo podeszłego wieku nadal czynnie uczestniczy w lotach, a jego ptaki spisują się fantastycznie na wielu gołębnikach w Holandii. Również kilku hodowców z Polski odniosło już pierwsze sukcesy z jego gołębiami, co świadczy o wielkiej klasie tej hodowli.
Leo Dierckx zaprezentował nam swoją hodowlę i zdradził mnóstwo sekretów z zakresu prowadzenia gołębi pocztowych.
Ten dokument jest ukoronowaniem długoletnie pracy z gołębiami tych wspaniałych hodowców z holenderskiego Reusel.44. W blasku zwycięstwa - Piotr i Mariusz Bugała & Dariusz Bieniek - Henryk Szygenda - czas 120 min.
data wydania: 2012-12-12, Cena: 30 zł.
Zwycięstwo w lotach konkursowych to marzenie każdego hodowcy. Jak wszyscy doskonale wiemy, nie jest to sprawą łatwą. Loty gołębi pocztowych są nieprzewidywalne i do zdobycia mistrzostwa potrzeba nie tylko wspaniałych gołębi i olbrzymiej wiedzy hodowlanej, ale również wiele, wiele szczęścia.
Takiego przysłowiowego szczęścia nie zabrakło odwiedzonym przez nas w tym filmie hodowcom.
Z naszą kamerą wybraliśmy się do Zabrza, by zaprezentować hodowlę Piotra i Mariusza Bugałów. Od kilku lat głośno jest o nich na Ziemi Śląskiej, a ostatnie dwa sezony lotowe to już prawdziwa dominacja gołębi braci Bugałów. Wspaniały materiał hodowlany jaki zamieszkuje ich gołębniki rozpłodowe dał początek olbrzymim sukcesom lotowym. W sezonie 2011 zostali mistrzami Okręgu Katowice, a sezon 2012 zakończyli w podobnym stylu i znaleźli się ponownie w ścisłej czołówce.
Do osiągania tak spektakularnych zwycięstw przyczyniła się olbrzymia wiedza hodowlana, świetne gołębie i olbrzymi upór i wola walki, którego nie brakuje naszym rozmówcom.

Drugą hodowlą, która również zaznała smaku zwycięstwa jest duet hodowlany Dariusz Bieniek - Henryk Szygenda. Ci hodowcy lotujący w oddziale Warszawa zabłysnęli w sezonie 2011 zdobywając Mistrzostwo Okręgu w lotach gołębi młodych i w lotach gołębi dorosłych również spisywali się wyśmienicie.
W filmie tym zaprezentujemy ich najlepsze gołębie i opowiemy o ich systemie lotowania.43. Mistrzowie Ziemi Mazowieckiej - Wojciech Oleszczuk, Dariusz Glinka
data wydania: 2012-11-16, Cena: 30 zł.
Od kilku lat hodowcy z centralnej Polski zaczynają odgrywać coraz większą rolę w sporcie gołębiarskim. Oni też zdobywają coraz więcej czołowych nagród na poziomie Rejonu i w Mistrzostwie Polski.
Pierwszym bohaterem naszego filmu jest Wojciech Oleszczuk z oddziału Łochów. Ten hodowca to prawdziwy profesjonalista. Przez cały czas istnienia hodowli prowadzi ją mocną ręką i każdy sezon lotowy jest dla niego pasmem sukcesów. Zdobył już praktycznie wszystko co było do zdobycia.
Recepta na sukces według naszego mistrza jest bardzo prosta. Podstawą są dobre, zdrowe gołębie i mnóstwo czasu jaki musimy im poświęcić.
W filmie tym Wojciech Oleszczuk opowie nam o wszystkich niezbędnych czynnościach jakie musimy wykonać przy gołębiach, by móc cieszyć się sukcesami lotowymi i hodowlanymi.
Drugim naszym rozmówcą jest Dariusz Glinka z oddziału Grójec. W ostatnich latach był nie do pokonania przez rywali, a sezon 2011 i 2012 to już prawdziwa dominacja jego gołębi.
Znakomity materiał rozpłodowy jaki znajduje się w jego gołębniku hodowlanym jest mocną bazą jego spektakularnych sukcesów.
W filmie Dariusz Glinka prezentuje nam swoje najlepsze ptaki, w szeroki sposób omawia sposób postępowania z gołębiami lotowymi i zdradza nam mnóstwo sekretów z zakresu prowadzenia hodowli.42. Mistrzowska hodowla Rodziny Palarskich.
data wydania: 2012-11-16, Cena: 30 zł.
Nie było dotąd w Polsce hodowcy gołębi pocztowych, który by w tak spektakularny sposób zaistniał w sporcie gołębiarskim. Spadł niczym kometa z nieba i świeci mocnym blaskiem już od kilku sezonów lotowych.
Zdobycie tytułu Mistrza Polski i w niedługim czasie tytułu Mistrza Świata to tylko niektóre z jego wielu osiągnięć. W przeciągu kilku ostatnich lat plasuje się w ścisłej czołówce hodowców w Polsce.
Tak olbrzymie sukcesy nie są jednak sprawą przypadkową. Poparte są ciężką pracą i nieprzeciętnymi zdolnościami hodowlanymi.
Nasz hodowca jest również wybitnym znawcą zagadnień związanych z utrzymaniem gołębi w zdrowiu i w szczytowej formie.
W filmie tym prezentujemy postać Dominika Palarskiego, który wraz z żoną Magdaleną prowadzą swoją hodowlę na najwyższym europejskim poziomie.
Pokażemy wybitne gołębie, zajrzymy do gołębników lotowych i towarzyszyć będziemy naszym rozmówcom w przylocie gołębi pocztowych. W szeroki sposób omówimy zagadnienia związane z prowadzenie gołębi w zdrowiu i postaramy się odpowiedzieć na nurtujące nas pytanie – Co należy robić z gołębiami, aby odnosić tak wspaniałe rezultaty lotowe i hodowlane?41. Parada gwiazd cz.6 (Norbert i Matthias Warzecha - Henk van Limpt - de Prut)
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
Norbert Warzecha to znana postać w sporcie gołębiarskim. Ten niemiecki hodowca ma swoje korzenie w Polsce, bowiem urodził się na ziemi opolskiej. Gołębie Norberta Warzechy cieszą się dużym uznaniem wśród polskich hodowców. Wielu miłośników gołębi oparło swoje hodowle na ptakach od tego hodowcy. Jest on niebywałym znawcą gołębi i swoją wiedzę doskonale wprowadza w życie. W filmie tym przedstawiamy historię hodowli rodziny Warzecha, pokazujemy gołębniki i gołębie, jak również dowiadujemy się bardzo wielu informacji na temat opieki medycznej i profilaktyki głębi pocztowych.
Matthias Warzecha to najlepszy lekarz weterynarii w dziedzinie gołębi pocztowych w Niemczech. W dużej części film ten poświęcony jest problemom zdrowotnym jakie prześladują nasze gołębie.
Drugim naszym rozmówcą jest Henk van Limpt, siostrzeniec Josa van Limpta, znanego całemu światu jako De Klak. On również nosi przydomek i wszyscy nazywają go De Prut. Wioska Reusel słynie w całej Holandii za sprawą tych właśnie hodowców. Posiadali oni w swoich gołębnikach ptaki o wyjątkowych zdolnościach lotowych. Henk van Limpt jest spadkobiercą gołębi swojego wujka De Klaka i z wielką dbałością kontynuuje jego dzieło.


40. Johannes Jakobs - Tollisan
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
Johannes Jakobs to człowiek niebywale ambitny, pomysłowy i bardzo pracowity. Jest on właścicielem firmy Tollisan, która jest czołowym producentem preparatów dla gołębi pocztowych. W ostatnim czasie przejął on biznes doktora Schwidde i nawiązał owocną współpracę z doktorem Schroederem tworząc z nim lecznicę dla gołębi. Wszystkie te posunięcia doprowadziły do znacznego wzmocnienia pozycji firmy Tollisan na rynku jak również przyczyniły się do jeszcze lepszego zrozumienia problemów wszystkich hodowców jakimi bez wątpienia są choroby gołębi.W filmie tym Johannes Jakobs zaprezentuje nam swoją hodowlę, opowie nam o sposobie postępowania z gołębiami i zaprezentuje nam swoje najlepsze ptaki.
Vincent Schreoder jako wybitny lekarz weterynarii zna się jak nikt inny na chorobach gołębi. W filmie tym dokładnie opowie nam o metodach leczenia i profilaktyki gołębi pocztowych.


39. Mistrzowskie hodowle cz.9. Krzysztof Pruski - Jaap Koehoorn
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
Minęło już 10 lat odkąd Krzysztof Pruski rozpoczął na poważnie zajmować się gołębiami pocztowymi. Od samego początku zainwestował w gołębie z najlepszych europejskich gołębników. W swoim gołębniku testował ptaki od Josa Thone, rodziny Houben, Raula Verstreate i Pieta Mandersa. Do dziś odnosi z nimi wspaniałe rezultaty w lotach i w rozpłodzie. W ostatnim czasie wprowadził do swojego gołębnika ptaki od Marcela Sangersa i Gerarda Koopmana.
Wielka znajomość tematyki hodowlanej poparta pracowitością i ciągłymi zakupami wybitnych gołębi doprowadziła tę hodowlę na sam szczyt.
W filmie tym pokazujemy najlepsze gołębie naszego rozmówcy, pytamy go o metody prowadzenia gołębi dorosłych i młodych, towarzyszymy mu w przylocie gołębi z lotu i obszernie omawiamy temat żywienia i opieki medycznej.
Kolejny nasz rozmówca to prawdziwy znawca gołębiej duszy. Jego wielką wiedzę doceniło już wielu hodowców z Europy jak również i z Chin, gdzie jest częstym gościem. Jaap Koehoorn od wielu już lat uczestniczy w lotach ze wspólnych gołębników w Chinach i odnosi tam spektakularne sukcesy. Jest posiadaczem wybitnych gołębi, które sprawdzają się w lotach w wielu zakątkach naszego globu.
Swoją wielką wiedzę wykorzystał również tworząc linię produktów dla gołębi o nazwie VYDEX. W filmie tym nasz rozmówca opowie nam o historii swojej hodowli, pokaże nam swoje najlepsze asy jak również bardzo szczegółowo opowie nam o systemie prowadzenia gołębi w zdrowiu i formie.


38. Roland i Denis Faber & Klaus Matschinski
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
Roland I Denis Faber to prawdziwi fanatycy gołębi pocztowych. Wspólnie z Klausem Matschinskim tworzą mistrzowski duet, który od kilku lat zachwyca swoimi osiągnięciami w lotach.
Film ten to prawdziwe vademecum dla każdego hodowcy. Nasi bohaterowie zademonstrują nam bowiem wszystkie czynności jakie muszą być wykonane w hodowli aby odnieść prawdziwy sukces.
W filmie poruszamy również problemy związane z utrzymaniem gołębi w zdrowiu i najwyższej formie. Jesteśmy także z naszymi hodowcami w klubie podczas wkładania gołębi do lotu jak również podczas samego przylotu gołębi do domu.
Pokazujemy wspaniałe gołębie jakie znajdują się w tym gołębniku, omawiamy metody lotowania, system karmienia i opieki medycznej, prezentujemy dotychczasowe osiągnięcia naszych rozmówców.


37. Trójka wspaniałych (Vercammen, Smagała, Wojciechowski)
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
Wspaniałe gołębniki, bardzo dobre gołębie i fantastyczne wyniki w lotach to wspólna cecha odwiedzonych w tym filmie hodowców. Pierwszym z nich jest Jos Vercammen z Vremde w Belgii. Pasmo jego sukcesów cięgnie się już od wielu lat, a ostatnie lata były wręcz fantastyczne. Wyniki w lotach jakie osiągają jego gołębie stawiają tę hodowlę w samej czołówce światowego gołębiarstwa. W filmie tym dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy odnośnie prowadzenia hodowli, selekcji i przygotowania stada do lotów.
Drugim hodowcą jest Ryszard Smagała z Dębicy. On również może pochwalić się posiadaniem wielu wspaniałych gołębi, a wyniki jakie osiąga w lotach od wielu lat plasują go w ścisłej czołówce kraju. W filmie tym zaprezentuje nam swoje najlepsze ptaki jak również będziemy mieli okazję zobaczyć przylot gołębi z lotu. Trzecim hodowcą jest Jan Wojciechowski z As w Belgii. Od kilku lat jest on nie do pokonania w lotach krótkodystansowych. Posiada wspaniałe gołębniki i równie świetne gołębie. Jego wielka wiedza na tematy związane z prowadzeniem gołębi pozwoliła mu na górowanie nad konkurencją, która w Belgii nie należy do najłatwiejszych.


36. Henk de Weerd - Belgica de Weerd
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
Rodzina de Weerd od kilku pokoleń związana jest ściśle ze sportem gołębiarskim. Ojciec Henka Piet jest już legendą naszego sportu. Swoją olbrzymią wiedzę systematycznie przelewał na papier i dzięki temu powstało wiele ciekawych publikacji i książek o tematyce hodowlanej. Z nich też większość hodowców na całym świecie czerpała wiedzę na temat prowadzenia gołębi na swoim gołębniku.
Jego syn Henk również jest wielkim znawcą gołębi co w połączeniu z jego medycznym wykształceniem zaowocowało powstaniem uznanej kliniki dla gołębi w Bredzie a w pózniejszym czasie powstaniem firmy Belgica de Weerd, która specjalizuje się produkcji preparatów i medykamentów niezbędnych dla prawidłowego prowadzenia gołębi pocztowych. W filmie tym pokażemy państwu klinikę dla gołębi, zapoznamy z ciekawą ofertą firmy Belgica de Weerd jak również pokażemy gołębniki i najlepsze gołębie Henka de Weerda.


35. Parada gwiazd cz. 5 (Huub Hermans, Jef Vanwinkel)
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
W holenderskim miasteczku Born mieszka i lotuje swoimi gołębiami Huub Hermans. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt iż nasz hodowca już od kilkunastu lat osiąga wspaniałe rezultaty w lotach. Jego gołębnik rozpłodowy jest prawdziwą skarbnicą gołębi z najlepszych europejskich gołębników. Prym wiodą tutaj gołębie od znanego hodowcy Petera Veenstra.W filmie tym prezentujemy najlepsze gołębie znajdujące się na tym gołębniku jak również bardzo szeroko przedstawiamy tematy związane z hodowlą i prowadzeniem gołębi przez cały sezon lotowy.
Drugim bohaterem naszego reportażu jest belgijski hodowca Jef Wanwinkel. Nazwisko jego już od kilkudziesięciu lat znane jest wszystkim miłośnikom gołębi pocztowych. Zdobył on w swojej karierze wiele spektakularnych zwycięstw, które dały mu przepustkę do grona najlepszych hodowców w Belgii i tym samym na całym świecie. W filmie tym omawiamy problemy związane z lotowaniem, żywieniem i opieką medyczną gołebi pocztowych.


34. Gerard Schalkwijk - Travipharma
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
Gerard Schalkwijk jest nie tylko utalentowanym hodowcą gołębi pocztowych ale również jak mało kto zna się na chorobach gołębi. Jest właścicielem znanej na cały świat firmy Travipharma, w której produkuje się preparaty pozwalające utrzymać gołębie w zdrowiu i dobrej formie przez cały rok. W filmie tym przybliżamy wszystkim produkty tej firmy, dokładnie omawiamy sposób dawkowania jak również zajmujemy się sprawami hodowlanymi. Gerard zaprosił nas do swojego gołębnika gdzie dokładnie omówił sposób żywienia, lotowania i opieki medycznej swoich podopiecznych. W filmie tym mamy okazję zobaczyć wiele wspaniałych gołębi, bowiem Gerard zaprezentował nam najlepsze ptaki jakie znajdują się na jego gołębniku rozpłodowym i lotowym.


33. Holenderscy mistrzowie sportu gołębiarskiego
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
Marcel Sangers z Eefde to prawdziwa mega gwiazda holenderskiego sportu gołębiarskiego. Od kilkunastu już lat jest o nim głośno na całym świecie za sprawą niezwykłych osiągnięć lotowych i hodowlanych. Trzon jego hodowli stanowią gołębie od Bertusa Camphuisa i Gerarda Koopmana. Pracując z tymi gołębiami Marcel może pochwalić się wyhodowaniem już własnej linii gołębi, o których walorach lotowych i rozpłodowych przekonało się już wielu hodowców na całym świecie.
Harm Vredeveld znany jest od dawna jako wirtuoz lotów narodowych. Jego osiągnięcia zapierają dech w piersiach wszystkim miłośnikom gołębi pocztowych. W ostatnim czasie zawiązał on spółkę gołębnikową z niezwykle utalentowanym hodowcą Robertem Leemhuisem. Nowoczesne gołębniki, wspaniałe gołębie i niezwykły talent hodowlany odwiedzonych przez nas hodowców stawia tę hodowlę na samym szczycie holenderskiego sportu gołębiarskiego.


32. Natural - prosta droga do sukcesu
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
Natural z Schoten w Belgii to prężnie działająca firma w branży gołębiarskiej. Nie ma chyba w całej Europie hodowcy gołębi pocztowych, który nie miałby do czynienia z produktami tej firmy. Działają oni bardzo prężnie w dwóch dziedzinach. Pierwszą z nich jest produkcja karmy i wszelkiego rodzaju witamin i odżywek dla ptaków, a drugą bardzo dobrze rozwiniętą działalnością jest stacja hodowlana.
W swoich gołębnikach posiadają gołębie prawie wszystkich ras i każdy hodowca znajdzie tu coś dla siebie.
Wiele hodowców odnosi wielkie sukcesy z gołębiami pochodzącymi właśnie z tej stacji hodowlanej.
Film ten jest w całości poświęcony rodzinie Scheemaecker, bowiem jest to nadal firma rodzinna.
31. Mistrzowie sportu gołębiarskiego - H.Borker, bracia Engels
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
Hubert Borker to wspaniały niemiecki hodowca, który oparł swoją hodowlę na gołębiach Gintera Prange. Od niego również nauczył się postępowania z gołębiami i wedle jego wskazówek wybudował wspaniałe gołębniki. W filmie pokazujemy ptaki o wyśmienitym pochodzeniu, jak również bacznie przyjrzeliśmy się budowie gołębnika. Ta nowoczesna konstrukcja bardzo nas zachwyciła i na pewno każdy hodowca wykorzysta wiele z tego filmu i zmieni coś na własnym gołębniku.
Bracia Engels z Belgii to hodowcy, którzy nie wymagają przedstawienia. Od wielu lat jest o nich głośno i znani są już na całym świecie. W tym reportażu pokazujemy najnowsze ptaki jakie znajdują się na ich gołębnikach i jeszcze szerzej niż dotychczas zaznajamiamy wszystkich z ich wspaniałą historią.30. Sekrety mistrzów cz.2. - J.Jakobs, M. van Geel
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
Johanes Jakobs to prawdziwy geniusz sportu gołębiarskiego. Nie dość, że osiąga wspaniałe wyniki w lotach to jeszcze jak nikt inny zna się na zdrowiu ptaków. Poprzez lata doświadczeń opatentował kilkadziesiąt preparatów, które w skuteczny sposób pozwalają utrzymać gołębie w zdrowiu przez cały rok. To właśnie temat zdrowia ptaków jest w tym filmie omawiany bardzo szczegółowo.
Drugą część reportażu poświęciliśmy osobie Marthy van Geel. To nazwisko znają wszyscy miłośnicy gołębi Jana Aardena i nie tylko. Sława tych gołębi rozniosła się po całym świecie, po tym jak sławny Dolle wylatał wiele niezwykłych osiągnięć na trasach dalekodystansowych. Wszyscy miłośnicy zapragnęli posiadać gołębie Jana Aardena w swoich gołębnikach.
W filmie tym nasi bohaterowie zdradzają nam swoje sekrety z zakresu prawidłowego prowadzenia gołębi pocztowych, jak również w szerokim zakresie omawiany jest temat zdrowotności ptaków.29. Mistrzowskie hodowle cz.8 - T.Pałka, W.Berensfreise
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
Tandem lotowy Bertha i Wolfgang Berensfreise to czołowa hodowla Holandii. Same wyniki lotowe świadczą o wielkiej klasie tego gołębnika. Wolfgang to bezapelacyjny mistrz motywacji gołębi lotowych. Jego liczne, różnorodne triki zapewniają ciągle to nową motywację dla jego wdowców. Dzięki temu jego wyniki w lotach są na ciągle wysokim poziomie. Wspaniałe gołębie i niekonwencjonalne metody ich prowadzenia to główny temat tego reportażu.
Drugim hodowcą, którego odwiedziliśmy jest Tadeusz Nowak z Lubania., wielokrotny mistrz Rejonu i Polski w kategorii A . Jego olbrzymia wiedza hodowlana i systematyczna praca z gołębiami doprowadziła do eksplozji niesamowitych sukcesów na skalę międzynarodową.28. Parada gwiazd cz.4. - J.Skórski, H.Meier
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
Niewiele jest gwiazd w sporcie gołębiarskim tak wielkiego formatu. Prawdziwe gwiazdy świecą mocnym blaskiem przez dziesięciolecia.
Pierwszym hodowcą, którego sława trwa już od kilkunastu lat jest Jan Skórski z Jasła. Jego olbrzymia wiedza hodowlana poparta ciężką i systematyczną pracą sprawiła, że wielokrotnie nie miał sobie równych na szczeblu rejonu, okręgu i całego kraju. Sposób prowadzenia gołębi, metoda lotowania i żywienia, jak też i same gołębie są głównym tematem tego reportażu.
Drugim bohaterem filmu jest Heinz Meier z Rahden w Niemczech. Przez wiele lat plasuje się on w ścisłej czołówce Niemiec, a obecne świetne wyniki zawdzięcza Januszowi Szalkowskiemu , który jest opiekunem jego hodowli. W filmie nie zabraknie informacji o sposobie lotowania gołębi metodą wdowieństwa, pokażemy wspaniałe ptaki najwyższego światowego poziomu, a także zdradzimy wiele informacji odnośnie ich prowadzenia.27. Rodzina Herbots - zawsze walczymy o zwycięstwo
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
Filip, Jo, Raf i Mitt Herbotsowie stworzyli hodowlę gołębi pocztowych na najwyższym światowym poziomie. Nie było do tej pory hodowli w Belgii, która miałaby pod swoim dachem tyle wspaniałych gołębi. Nie dość, że posiadają tak wspaniałe ptaki, to jeszcze dzięki długoletniemu doświadczeniu potrafią uzyskiwać z nimi niewiarygodne osiągnięcia w lotach i rozpłodzie.
Film ten przybliży Państwu historię hodowli tej sławnej na cały świat rodziny, pokaże najlepsze ptaki, uchyli rąbka tajemnicy odnośnie prowadzenia hodowli i zaprezentuje produkty jakie rodzina Herbots produkuje z myślą o wszystkich hodowcach gołębi pocztowych.26. Parada gwiazd cz.3. Rajmund Hermes – Jan i Tomasz Mętel
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
Któż z nas nie słyszał o Rajmundzie Hermesie. Znają go wszyscy miłośnicy gołębi pocztowych. Ten milioner z Hamm w Niemczech od wielu lat pasjonuje się sportem gołębiarskim. Z racji tego iż może sobie pozwolić na zakup najlepszych ptaków z najlepszych gołębników jego stado ciągle staje się coraz lepsze. Posiada dwa wspaniałe gołębniki w Hamm i w Althornbach skąd gra swoimi ptakami na wszystkich dystansach, a w ostatnich latach główny nacisk kładzie się tutaj na loty dalekodystansowe,. Legendarny już lot z Barcelony jest dla naszego mistrza sprawą priorytetową.

W filmie mamy okazję zaprezentować Państwu gołębnik w Althornbach, pokazać wspaniałe ptaki i dowiedzieć się więcej na temat prowadzenia gołębi pocztowych.

Drugą hodowlą, którą postanowiliśmy zaprezentować jest wspólnota hodowlana Jana i Tomasza Mętel z Zabrza. Hodowcy ci odnoszą coraz lepsze wyniki w lotach, a ostatnie lata są już prawdziwą eksplozją fantastycznych osiągnięć w lotach. Również sezon 2008 był fenomenalny.

Hodowla gołębi pocztowych to prawdziwa pasja naszych rozmówców. Każda wolna chwila poświęcana jest tutaj gołębiom i nie szczędzi się tutaj pieniędzy na zakup dobrego materiału rozpłodowego. Wszystko to sprawia, że z roku na rok sukcesy osiągane przez tą wspólnotę są coraz to większe i większe.


25. Sekrety mistrzów cz.1. – Machiel Buijk – Ewald Dziemba.
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
Machiel Buijk z Holandii poświęcił swoje życie pracy z gołębiami Jana Aardena. Od wielu, wielu lat oferuje do sprzedaży ptaki wyhodowane w najczystszej linii. Wiele czołowych hodowli na świecie ma w swoich gołębnikach ptaki nabyte od tego hodowcy. Spisują się one świetnie w lotach i zdobywają wiele prestiżowych nagród. Posiadanie tych gołębi we własnym gołębniku jest gwarancją sukcesów w lotach przez wiele lat.

Ewald Dziemba z Tarnowa Opolskiego należy do elity gołębiarstwa na Opolszczyźnie. Co roku zdobywa wiele czołowych nagród w lotach konkursowych. Jego ptaki latają wyśmienicie na każdym dystansie. Wspaniałe zaplecze hodowlane oraz wielka wiedza na temat prowadzenia gołębi czyni z niego hodowcę wielkiego formatu.


24. Mistrzowski duet – Marc de Cock & Toni Deigner
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
Mistrzowskie osiągnięcia w sporcie gołębiarskim nie są sprawą prostą. Aby móc zaliczać się do elity tego sportu trzeba wielu lat poświęceń, olbrzymiej wiedzy hodowlanej i przede wszystkim bardzo dobrych gołębi.

Te wszystkie rzeczy posiadają bez wątpienia odwiedzeni przez nas hodowcy.

Pierwszym z nich jest belgijski hodowca Marc de Cock. Jego nazwisko już od wielu lat jest na ustach wszystkich hodowców. Sławę przyniosły mu międzynarodowe sukcesy na lotach narodowych oraz fenomenalny gołębnik rozpłodowy. W tym reportażu dowiemy się nieco więcej o sposobie prowadzenia hodowli, pokażemy wspaniałe gołębniki i zamieszkujące w nich gołębie oraz poznamy historię sukcesów naszego mistrza.

Drugim wybitnym hodowcą, którego postać postanowiliśmy przybliżyć naszym widzom jest Toni Deigner z niemieckiego miasteczka Gross-Umstadt. Nazwisko jego już od kilku lat stało się bardzo popularne w naszym kraju za sprawą bardzo dobrych gołębi jakie zamieszkują jego gołębniki.

W jego gołębniku rozpłodowym znajdziemy wspaniałe ptaki z wielu legendarnych już hodowli Belgii i Holandii.

Wyniki jakie osiąga ze swoimi gołębiami w lotach ze wspólnych gołębników z wielu zakątków świata plasują go w ścisłej europejskiej czołówce.


23. Żywe legendy sportu gołębiarskiego: Bernhard Pogoda & Herbert Wieden
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
Stacja hodowlana Bernharda Pogody z Szymiszowa na Opolszczyźnie stała się już legendą. Gołębie jakie znajduję się w tej stacji stały się kolebką sukcesów wielu polskich hodowców. W czasach kiedy w Polsce trudno było o dobry materiał hodowlany to tu już można było nabyć bardzo dobre gołębie znanych europejskich szczepów. Jest to bez wątpienia pierwsza stacja hodowlana w Polsce, a wyniki lotowe jakie osiąga nasz rozmówca i większość hodowców, którzy posiadają jego ptaki potwierdzają jej klasę.

Drugim odwiedzonym przez nas hodowcą jest Herbert Wieden z Solingen w Niemczech. Jego nazwisko stało się legendarne za sprawą bardzo dobrych gołębi jakie nabył od Horemansa i które po dziś dzień utrzymuje w czystej krwi oraz dzięki fenomenalnym wynikom w lotach konkursowych. Nasz rozmówca może pochwalić się olbrzymią wiedzą na temat prowadzenia gołębi pocztowych jak również zaprezentuje nam swoje najlepsze ptaki.

Ten reportaż przybliży Państwu postać tego wybitnego hodowcy.


22. Chcieć znaczy móc
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
Każdy hodowca marzy o wielkiej wygranej. Nie jest to jednak rzeczą prostą. Nie wystarczą tylko dobre gołębie, trzeba mieć jeszcze olbrzymi upór w dążeniu do celu i poświęcić się bez reszty pracy hodowlanej. O hodowcach, którzy odnieśli sukces dzięki swojej wytrwałości jest właśnie ten film.

Pierwszym naszym gościem jest Eugeniusz Derewlany z oddziału Strzelce Opolskie. Nazwisko jego znane jest w całej Polsce za sprawą jego wielkiej wiedzy hodowlanej i bardzo dobrych gołębi. W filmie tym nasz rozmówca zdradza nam swoje najskrytsze tajemnice z zakresu prowadzenia gołębi pocztowych.

Drugim naszym gościem jest Krzysztof Zymliński z Kłobucka. Jego hodowla staje się z roku na rok coraz mocniejsza za sprawą spektakularnych zakupów od najlepszych hodowców z Belgii i Niemiec. Na jego gołębniku znajdują się wybitne ptaki od Andresa Drapy i Rodziny Herbots. Jego olbrzymi upór w dążeniu do zamierzonego celu sprawia, że wyniku jakie osiąga w pracy z gołębiami stają się z roku na rok coraz lepsze.


21. Mistrzowskie hodowle cz.7
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
Kolejny film z naszej serii prezentuje tym razem dwóch wybitnych hodowców z Rejonu Krakowskiego.

Pierwszą odwiedzoną przez nas hodowlą jest wspólnota hodowlana Wilk – Staniszewski. Ich wspaniałe wyniki uzyskiwane w sporcie gołębiarskim sprawiły iż znani są dziś w całym kraju. Wspaniałe gołębie, wielka wiedza hodowlana i olbrzymi wkład pracy włożony w hodowlę zagwarantowały wielki sukces tej hodowli.

Kolejnym naszym rozmówcą jest Krzysztof Drwal z Oddziału Tarnów. Ten przedstawiciel młodej generacji hodowców świetnie sobie radzi w hodowli i jego wyniki z roku na rok są coraz bardziej imponujące.


20. W olimpijskim blasku
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
Reprezentowanie własnego kraju podczas Olimpiady Gołębi Pocztowych to wielkie wyróżnienie dla każdego hodowcy i jego gołębia. Natomiast zajęcie pucharowej pozycji to już prawdziwy sukces.

W filmie tym pragniemy zaprezentować dwóch hodowców, którzy mieli to szczęście i triumfowali podczas Olimpiad Gołębi Pocztowych.

Pierwszym z odwiedzonych hodowców jest Karol Grabowski z oddziału Ozimek, który na Olimpiadzie w Porto w 2005 roku miał swojego srebrnego medalistę w kategorii A.
Taki wyczyn poparty jest posiadaniem wybitnych gołębi oraz olbrzymią znajomością tematu.

Nasz rozmówca to prawdziwy profesjonalista, który zdradza nam sekrety swoich wielkich sukcesów.
Drugim hodowcą, którego przedstawiamy w tym filmie jest Andrzej Lis, który wraz z synem Dawidem lata bardzo dobrze w okręgu Leszno. Jest on również srebrnym medalistą z Olimpiady w Ostendzie w 2007 roku. Ptaki jakie nam zaprezentował oraz jego szczere wypowiedzi czynią ten reportaż dokumentem bardzo interesującym.


19. Parada gwiazd cz.2
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
Odwiedzeni w tym filmie hodowcy to prawdziwe supergwiazdy polskiego gołębiarstwa pocztowego.

Pierwszą z nich jest Wojciech Hańderek – postać, którą bez wątpienia zna każdy miłośnik gołębi pocztowych w Polsce i w Europie.

Wspaniały znawca i wielki miłośnik gołebi pocztowych. W filmie tym zaprezentuje nam swoją hodowlę i opowie nam o sposobie prowadzenia gołębi pocztowych.

Drugimi naszymi rozmówcami jest wspólnota hodowlana Jaworscy - Michalak z Milicza. Wyniki jakie osiągają stawiają tą hodowlę w ścisłej czołówce na szczeblu krajowym, jak również w Europie.

Oni również podzielą się z Państwem swoją wiedzą hodowlaną i zaprezentują przed kamerą swoje najlepsze ptaki.


18. XXX Olimpiada Gołębi Pocztowych Ostenda 2007
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
W ostatni weekend stycznia 2007 roku po raz drugi w historii odbyła się w Ostendzie olimpiada gołębi pocztowych. Wydarzenie to jest szczególnie ważne przede wszystkim dlatego iż odbyło się w samym sercu światowego gołębiarstwa pocztowego. Jak wszyscy wiemy to właśnie w Belgii znajdują się najlepsze gołębie i właśnie tu hodowcy latają na najwyższym poziomie.

W reportażu tym pokazujemy pokrótce przebieg tej jubileuszowej olimpiady oraz prezentujemy ptaki, które zajęły najlepsze rezultaty.

W drugiej części filmy przedstawiamy postacie dwóch wybitnych hodowców, którzy grają bardzo dobrze ze swoimi ptakami.

Pierwszym z nich jest Dirk van Dyck z Belgii, właściciel słynnych na cały świat gołębi Rambo i Kanibal.

Drugim hodowcą, którego odwiedziliśmy jest Marcel Sangers z Holandii, czołowy hodowca, odnoszący rewelacyjne wyniki w lotach.

Obydwaj hodowcy należą do ścisłej czołówki gołębiarstwa pocztowego.


17. Mistrzostwo – trzeba tylko chcieć
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
Mistrzostwo to cel życia każdego prawdziwego gracza gołębiami. By je osiągnąć potrzeba olbrzymich chęci i wiele pracy. O tym, że chcieć znaczy móc wiedzą dobrze bohaterowie naszego filmu.

Naszym pierwszym rozmówcą jest Albert Willems z Eisden w Belgii. Hodowla ta zyskała międzynarodową sławę za sprawą zwycięstwa w legendarnym locie z Barcelony. Od lat główny nacisk kładzie się tutaj na loty daleko dystansowe, a jak wszyscy wiemy do takich lotów potrzeba bardzo silnych i szybkich gołębi. Ptaki, które zamieszkują tę hodowlę są w każdym calu wspaniałe, a w połączeniu z olbrzymią wiedzy samego hodowcy od lat wygrywają większość lotów na poziomie narodowym w Belgii.

Kolejnym bardzo dobrym belgijskim hodowcą jest wspólnota hodowlana Visschers i syn. W obecnej chwili hodowla prowadzona jest już przez syna, któremu dzielnie pomaga córka – czyli już wnuczka założyciela hodowli. Odwiedzona przez nas wspólnota hodowlana jest żywym dowodem na to, że by odnosić międzynarodowe sukcesy bezwzględnie musimy posiadać bardzo dobre ptaki oraz olbrzymią wiedzę hodowlaną i upór w dążeniu do zamierzonego celu.

Trzeci nasz rozmówca to już prawdziwa supergwiazda polskiego sportu gołębiarskiego. Jest nim Edward Gawlik z bardzo mocnego oddziału Głogów. Od kilku już lat znajduje się w ścisłej czołówce Rejonu i z każdym rokiem staje się coraz lepszy. W naszym reportażu ukazujemy system prowadzenia hodowli opracowany przez samego mistrza i przedstawiamy najlepsze gołębie w tym gołębniku.


16. Nowoczesne metody lotowania
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
Hodowcy młodego pokolenia starają się o dobre wyniki lotowe poprzez udoskonalanie metod starych mistrzów lub co bardziej ambitniejsi stosują własne nowoczesne metody.

O hodowcach, którzy prowadzą swoje ptaki własnymi, nowoczesnymi metodami jest właśnie ten film.

Pierwszym naszym rozmówcą jest Grzegorz Gwizdak – czołowy hodowca Ziemi Opolskiej. Jego nazwisko jest już dobrze znane na Opolszczyźnie i z roku na rok pnie się coraz wyżej po drabinie rejonowych sukcesów. W czasie pobytu w tej hodowli byliśmy świadkami przylotu gołębi z lotu jak również towarzyszyliśmy naszemu rozmówcy w przygotowaniach do lotu. Główny nacisk postawiliśmy jednak na metody prowadzenia gołębi w czasie lotów jak również przed i po nich.

Drugim bohaterem naszego filmu jest Zbigniew Kociuba – od kilku lat bezkonkurencyjny mistrz Ziemi Legnickiej. Jego bardzo nowoczesne podejście do sportu gołębiarskiego sprawiło, że wyniki jakie osiąga w lotach są rewelacyjne. Zresztą sami będziemy mieli okazję się o tym przekonać ponieważ towarzyszyliśmy naszemu mistrzowi w przylocie gołębi z lotu.


15. Mistrzowskie hodowle cz.6
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
Kolejny film z naszej serii o najlepszych hodowcach gołębi pocztowych przedstawia tym razem postacie dwóch wybitnych zawodników, którzy latają naprawdę twardo i dzięki temu zdobywają ponadprzeciętne wyniki w lotach.

Pierwszym hodowcą jakiego mieliśmy przyjemność odwiedzić jest Stanisław Danisiewicz, Osoby tej chyba nie musimy nikomu przedstwiać. Nazwisko to bowiem co roku znajduje się w samej czołówce ogólnopolskich list konkursowych. Podczas naszej wizyty mieliśmy okazję dowiedzieć się o systemie lotowania i prowadzenia gołębi podczas sezonu lotowego, a także zobaczyliśmy wspaniałe ptaki.

Drugim naszym rozmówcą, którego odwiedziliśmy z naszą kamerą jest Danny Szymczak z Belgii. Ten hodowca polskiego pochodzenia lata fenomenalnie na długim dystansie, a lot z Barcelony stał się dla niego najważniejszym lotem sezonu. Posiada on bardzo dobre gołębie, które spisują się znakomicie nie tylko na jego gołębniku, a sławna Gerda, która była pierwsza w klasyfikacji międzynarodowej właśnie z lotu z Barcelony była wyhodowana na jego gołębniku.


14. Zwycięski duet – Schilling – Smagała
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
Wspólną cechą odwiedzonych w tym filmie hodowców jest fakt iż odnoszą oni wspaniałe wyniki lotowe ze swoimi ptakami oraz to, że posiadają w swojej hodowli gołębie tej samej rasy. To, że czołowe rezultaty nie są dziełem przypadku dowodzi fakt iż jedna hodowla znajduje się w Niemczech, a druga w Polsce.

Z naszą kamerą udaliśmy się do Einhausen, w Niemczech do hodowli Giseli i Hermanna Schilligów. Małżeństwo to poświęciło całe swoje życie pracy z gołębiami. Wyhodowali przez ten czas swoją własną rasę gołębi, która może poszczycić się znakomitymi osiągnięciami w lotach i w rozpłodzie. Ich sławny ptak „Superstar” był najlepszym samcem w całych Niemczech.W reportażu tym dowiemy się o systemie prowadzenia hodowli oraz będziemy mieli okazję zobaczyć te wspaniałe ptaki.

Drugim bohaterem naszego filmu jest czołowy hodowca Ryszard Smagała. Dzięki przyjacielskim kontaktom z rodziną Schillingów posiada on w swoim gołębniku wiele cennych gołębi z ich hodowli. Wspaniałe gołębie w połączeniu z olbrzymią wiedzą hodowlaną naszego rozmówcy uplasowały go w samej czołówce hodowców w Polsce. W czasie wizyty w tym gołębniku jesteśmy świadkami przylotu gołębi z lotu, jak również prezentujemy gołębie zamieszkujące gołębniki Ryszrda Smagały.


13. Wszechstronni gracze gołębiami
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
Wielka wiedza hodowlana oraz wspaniałe rezultaty w lotach to wspólne cechy bohaterów naszego filmu. Z naszą kamerą udaliśmy się do Kazimierzy Wielkiej gdzie od kilkudziesięciu już lat z wielkim powodzeniem hoduje swoje gołębie kolega Waldemar Bojko. Stawał on już nie raz na najwyższym podium i wyniki jakie w dalszym ciągu osiąga są naprawdę imponujące. W reportażu tym mamy okazję zobaczyć przylot gołębi z lotu oraz dowiedzieć się wszystkiego na temat prowadzenia gołębi pocztowych pocztowych tym mistrzowskim gołębniku.

Druga nasza wizyta to prawdziwy hit. Z naszą kamerą zawitaliśmy do Ostaker w Belgii gdzie od wielu lat głośno jest o wspólnocie hodowlanej Raoul i Xavier Verstraete. Ci wspaniali hodowcy grają bardzo dobrze na wszystkich dystansach. Ich olbrzymia wiedza hodowlana i bardzo dobre gołębie sprawiły, że jest to jeden z najlepszych gołębników Europy.

Oprócz tego w filmie tym prezentujemy mistrzów Polski sezonu 2005 podczas uroczystego wręczenia nagród na Ogólnopolskiej Wystawie Gołębi Pocztowych w Katowicach. Mając na uwadze tragiczne wydarzenia jakie miały miejsce kilka godzin po tej dekoracji dokument ten jest materiałem wręcz archiwalnym.


12. Mistrzowskie hodowle cz.5
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
W filmie tym pragniemy przybliżyć Państwu postacie trzech bardzo utalentowanych hodowców gołębi pocztowych. Z pierwszą wizytą udaliśmy się do miejscowości Radymno, gdzie mieszka i lotuje kolega Krzysztof Mazepa. Wiedza hodowlana tego hodowcy jest ogromna i w filmie tym zdradza nam swoje sekrety odnośnie prawidłowego prowadzenia gołębi pocztowych. Kolejnym hodowcą, którego odwiedziliśmy z naszą kamerą jest Karl-Heinz Gros z Grindau- Breitenborn w Niemczech. Ten czołowy hodowca również ma nam wiele ciekawego do pokazania i do powiedzenia. Jego wybitne ptaki spisują się wyśmienicie w lotach i dzięki nim jest on jednym z lepszych hodowców w swoim rejonie, a nawet w całych Niemczech. Kolejnym naszym rozmówcą jest Reiner Graul z Budingen. On również należy do ścisłej czołówki na swoim terenie. Wszyscy odwiedzeni przez nas hodowcy zdradzają nam tajniki związane z prowadzeniem gołębi oraz prezentują nam swoje najlepsze ptaki.


11. Asy przestworzy
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
Nieprzeciętne wyniki osiągane w lotach to wspólna cecha odwiedzonych w tym filmie hodowców. Pierwszym naszym rozmówcą jest Jacek Długosz z Częstochowy. Odnosi on fenomenalne rezultaty w lotach dalekodystansowych. Dowodem na to jest ubiegłoroczny tytuł Mistrza Polski w kategorii C. Ten hodowca naprawdę wie o co chodzi w sporcie gołębiarskim i zgodził się podzielić swoimi wiadomościami z szerszą publicznością.

Drugim wspaniałym gołębnikiem, który mieliśmy okazję odwiedzić z naszą kamerą jest gołębnik Dicka Postmy z miejscowości Leeuwarden w Holandii. W tym mistrzowskim gołębniku wyhodowano wiele wspaniałych ptaków, które cieszą się uznaniem na całym świecie. Dzięki uprzejmości naszego rozmówcy mamy okazję zobaczyć naprawdę dobre gołębie oraz dowiedzieć się o systemie ich prowadzenia.


10. Parada gwiazd cz.1
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
Jest to pierwszy film z naszego nowego cyklu poświęconego najlepszym hodowcom w Europie.

Pierwsze kroki kierujemy do Głogowa gdzie mieszka Krzysztof Pruski, jeden z najlepszych hodowców naszego kraju. Sprowadził on wiele wybitnych ptaków z wielu najsławniejszych gołębników Europy. Dzięki dużej wiedzy fachowej i szczerym wypowiedziom możemy się w tym filmie bardzo dużo dowiedzieć o systemie lotowania naszego rozmówcy, jak również o jego metodzie prowadzenia gołębi pocztowych. Mamy okazję również zobaczyć jego najlepsze gołębie.

Drugą hodowlą jaką odwiedzamy jest wspólnota hodowlana rodziny Houben z Itegem w Belgii. Tych hodowców nie trzeba przedstawiać, bowiem znani są już na całym świecie. Mieliśmy to szczęście, że towarzyszyliśmy tym hodowcom w przylocie gołębi z Burż.

Od nich również dużo dowiedzieliśmy się na tematy związane z hodowlą, a w szczególności bardzo szeroko omówiliśmy temat żywienia ptaków oraz opieki medycznej i profilaktyki.

Jest to wspaniały film o hodowcach o międzynarodowej sławie.


9. W blasku mistrzostwa
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
Mistrzowskie prowadzenie hodowli to wspólna cecha odwiedzonych w tym filmie hodowców. Z pierwszą wizytą udaliśmy się do miejscowości Nowa Sól gdzie mieszkają i lotują bracia Mariusz i Jan Górscy. Nazwisko to znane jest chyba przez wszystkich polskich hodowców bowiem od kilkunastu już lat utrzymują się w ścisłej czołówce okręgu Zielona Góra jak i we współzawodnictwie ogólnopolskim. Niejednokrotnie też stawali na najwyższym podium. Tajemnicą ich wspaniałych wyników jest olbrzymia wiedza fachowa jak też bardzo dobre gołębie. O tym i o jeszcze wielu ważnych zagadnieniach z dziedziny hodowli gołębi pocztowych opowiedzą nam w tym filmie.

Drugim gołębnikiem jaki przedstawiamy w tym reportażu jest wspólnota gołębnikowa Van Hove-Uytterhoeven z miejscowości Putte w Holandii. Putte jest znane z wielkiej ilości bardzo dobrych hodowców m.in. mieszkają tam bracia Engels. Wspólnota Van Hove-Uytterhoeven już od 60 lat może poszczycić się wspaniałymi rezultatami lotowymi i hodowlanymi.

Uchylenie rąbka tajemnicy tych wspaniałych osiągnięć stało się głównym celem naszej wizyty.


8. Bracia Czarny – najlepsze Jansseny w Polsce
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
Jansseny są najszlachetniejszymi gołębiami świata. Są pełne zdrowia, szybkości i mają dużą siłę dziedziczenia. Te słowa wypowiedziane niegdyś przez Rajmunda Hermesa potwierdzają się w zupełności w praktyce. Dowodem na ponadprzeciętne walory tych gołębi są wspaniałe rezultaty lotowe i hodowlane w odwiedzonych przez nas gołębnikach. Bracia Czarny są spadkobiercami złota Janssenów, prowadzą tą rasę w czystości krwi i jako jedyni w naszym kraju poświęcili się w zupełności pracy hodowlanej z tymi właśnie wspaniałymi ptakami.

W tym filmie przedstawiamy Państwu gołębnik brata Stanisława z Chrzanowa oraz braci Józefa i Grzegorza ze Skawicy. Mimo tego, że prowadzą oni odrębne gołębniki łączy ich nie tylko więź rodzinna, ale również wspólna miłość do gołębi rasy Janssen.

Mamy wyjątkową okazję zobaczyć w tym filmie wybitne gołębie, jak również dowiedzieć się o sposobie prowadzenia gołębi, opiece medycznej, żywieniu i wielu rzeczach, które zainteresują wszystkich miłośników gołębi pocztowych.


7. Mistrzowie Ziemi Wielkopolskiej
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
W celu wykonania kolejnego reportażu udaliśmy się z naszą kamerą do przepięknej Ziemi Wielkopolskiej. W naszym filmie odwiedzimy 4 wybitne gołębniki, które naszym zdaniem należą do bardzo obiecujących hodowli. Pierwsze nasze kroki kierujemy do Lubonia, gdzie już od wielu lat głośno jest o panu Tadeuszu Nowaku, a to za sprawą dobrych gołębi i aktywnej pracy w związku.

Kolejnym hodowcą, którego odwiedziliśmy jest Piotr Pepel. Lotując od 2003 roku metodą klasycznego wdowieństwa, odnosi bardzo dobre rezultaty, mimo tego, iż wcześniejsze lotowanie metodą gniazdową również dostarczało wielu mistrzowskich tytułów. Kolejny gołębnik warty bliższej uwagi zlokalizowany jest na obrzeżach miejscowości o nazwie Książ Wielkopolski. Tu od kilku już lat wspólnota gołębnikowa Ebelewicz – Walkowiak znajduje się w ścisłej czołówce. Jest to bez wątpienia wynikiem olbrzymiej wiedzy hodowlanej oraz wspaniałych gołębi. Czwartym i zarazem ostatnim gołębnikiem jaki chcemy Państwu zaprezentować to zespół gołębników należący do firmy Onyks. Powodem dla którego znaleźliśmy się tutaj z naszymi kamerami było to,że poziom na jakim lotuje się tutaj jest bardzo wysoki. Również sam kompleks gołębników wygląda imponująco. Takimi gołębnikami mogą poszczycić się nieliczni tylko hodowcy w Polsce.


6. Mistrzowskie hodowle cz.4.
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
Z naszą kamerą odwiedziliśmy braci Krzysztofa i Ireneusza Łepuchów z Łęknicy. Bracia ci prowadzą swoją hodowlę na bardzo wysokim poziomie odnosząc wspaniałe wyniki w hodowli i w lotach. Jesteśmy świadkami przylotu gołębi z lotu, prezentujemy tajniki hodowlane naszych mistrzów oraz prezentujemy wybitne gołębie. Dzięki otwartości naszych rozmówców film ten zawiera mnóstwo wskazówek hodowlanych, które możemy wykorzystać w swoich hodowlach. Kolejnym bohaterem naszego reportażu, którego odwiedziliśmy jest Leszek Pielesiak z oddziału Strzelce Opolskie. Jemu również towarzyszyliśmy w oczekiwaniu na przylot gołębi z lotu konkursowego oraz zapytaliśmy go o metody prowadzenia swoich gołębi. Wielokrotny zdobywca czołowych wyników na skalę międzynarodową przekazał nam wiele cennych uwag i wskazówek.

W filmie dowiadujemy się bardzo szczegółowo o opiece medycznej i profilaktyce w hodowli gołębi pocztowych.

Czas trwania filmu: 120 minut.


5. Mistrzostwo – metoda czy szczęście?
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
Osiąganie mistrzowskich wyników jest bez wątpienia marzeniem każdego hodowcy.Jednak nie wszyscy hodowcy doznali smaku zwycięstwa. Filmie tym odwiedzamy wspaniałych polskich hodowców, którzy mieli wielokrotnie okazję stawać na podium. Oni też opowiedzą nam o swojej drodze do tak wspaniałych wyników i zdradzą nam sekrety odnoszenia wybitnych osiągnięć hodowlanych i lotowych. Bardzo ciekawi nas czy mistrzostwo jest wynikiem ciężkiej pracy i jakiej wypracowanej metody, czy też jest dziełem przypadku. O tym i o wielu innych interesujących rzeczach dowiemy się z tego reportażu. Rozmówcami naszymi są : Jerzy Kubik z oddziału Kazimierza Wielka, Józef Wania z oddziału Krosno oraz Tadeusz Kapturski ze Szczecina.Film ten jest godny polecenia wszystkim miłośnikom gołębi pocztowych, którzy pragną dowiedzieć się więcej o prawidłowym prowadzeniu hodowli oraz chcą obejrzeć wspaniałe gołębie i równie wspaniałe gołębniki.


4. Mistrzowskie hodowle cz.3
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
Trzeci film z bardzo popularnej serii o czołowych hodowcach naszego kraju pragnie przedstawić Państwu postacie trzech wybitnych hodowców. Są nimi: Stanisław i Jan Obieżyńscy z Myślenic, wieloletni mistrzowie tego oddziału i okręgu Kraków, wielcy znawcy tematu hodowlanego. Lotując metodą totalnego wdowieństwa osiągają wybitne wyniki lotowe. W filmie tym prezentują nam swoje gołębie oraz opowiadają nam w sposób szczegółowy o metodzie totalnego wdowieństwa. Kolejnym naszym rozmówcą jest Zbigniew Kukułka z oddziału Kazimierza Wielka. Nazwisko jego stało się bardzo popularne w ostatnim czasie za sprawą wspaniałych wyników lotowych. On również lotuje metodą totalnego wdowieństwa co potwierdza nam opinię o wielkich zaletach tej metody. Trzeci odwiedzony przez nas hodowca w tym reportażu to Stanisław Galica z Zakopanego. Postać jego jest bardzo barwna, jest on bowiem wielkim miłośnikiem kultury góralskiej, jak również miłośnikiem sportu gołębiarskiego. Lotując metodą gniazdową osiąga fenomenalne rezultaty w lotach.


3. Mistrzowie Ziemi Opolskiej
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
Tym razem z naszą wizytą udaliśmy się do najlepszych naszym zdaniem hodowców Ziemi Opolskiej. Są nimi bez wątpienia kolega Jan Fabian z Dobrzenia Wielkiego, zdobywca tytułu Super mistrza Polski w roku 1998. Drugim odwiedzonym przez nas hodowcą jest Mirosław Gamża z oddziału Krapkowice – wschodząca gwiazda naszego sportu. Jako tegoroczny mistrz okręgu w kategorii C ma nam wiele do powiedzenia. Trzecim hodowcą, którego odwiedziliśmy jest Waldemar Schneider, który prowadzi swoją hodowlę w sposób perfekcyjny opierając się na wybitnych gołębiach sprowadzonych od Xawera Oswalda z Niemiec. Czwartym hodowcą, którego postać prezentujemy w tym filmie jest Jerzy Koźlik .

Jego postać znana prawie wszystkim hodowcom w Polsce nie wymaga większej prezentacji. Od lat prowadzi on swoją hodowlę na najwyższym poziomie osiągając ponad przeciętne wyniki w hodowli i lotach. Wszyscy zaprezentowani hodowcy są znawcami problematyki hodowlanej, a film ten we wspaniały sposób ukazuje ich wybitne hodowle.


2. Przejażdżka po Śląsku
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
Z naszą wizytą przybyliśmy na ziemię śląską. Jest ona bowiem kolebką gołębiarstwa polskiego. Tu na tym terenie wszystko miało swój początek, jeśli chodzi o sport gołębiarski. Zrozumiałą też rzeczą jest, że na tej ziemi mieszkają najlepsi hodowcy. W naszym reportażu odwiedziliśmy największych naszym zdaniem specjalistów od grania gołębiami pocztowymi. Naszymi rozmówcami są : nieżyjący już Jerzy Mateja z Tychów, bracia Karwot wraz z ojcem Henrykiem, Henryk i Patrycja Poloczek z Rybnika oraz Gothard Stoll z Gliwic. Odwiedzone przez nas gołębniki należą naszym zdaniem do najlepszych w rejonie śląskim. Celem naszego filmu było pokazanie Państwu tych wspaniałych hodowców i szczegółowe omówienie metod lotowania, profilaktyki, żywienia i opieki medycznej.


1. Opowieść o hodowcach z Chicago
data wydania: 2012-11-08, Cena: 30 zł.
Z naszą wizytą udaliśmy się do Stanów Zjednoczonych , do miasta Chicago . Przebywa w nim wiele tysięcy Polaków i zrozumiałą rzeczą jest iż wśród nich znaleźli się i miłośnicy gołębi pocztowych . To właśnie oni byli celem naszej wizyty . Pierwszym z odwiedzonych hodowców jest Zenon Guzik , wieloletni miłośnik gołębi , który swoją przygodę z gołębiami rozpoczął jeszcze w Polsce .

Obecnie jest jednym z najlepszych hodowców w Chicago zdobywającym najwyższe wyróżnienia . Drugim hodowcom , który też należy do ścisłej czołówki jest Benedykt Czyż . Wielokrotnie sięgał on już po najwyższe trofea i w tym roku 2003 również był nie do pokonania w całym Chicago .